TNT logo
lapas karte | kontaktinformācija
 
 

SIA "TNT Latvia" - pirmais uzņēmums Latvijas transporta nozarē, kas sasniedz integrēto ISO 9001, 14001 un OHSAS 18001 sertifikāciju

2005. gada 8.novembrī starptautiskās ekspress piegādes kompānija SIA "TNT Latvia" iegūst integrēto ISO 9001, ISO 14001 un OHSAS 18001 sertifikātu, ieņemot līdera pozīcijas kvalitātes jomā transporta nozarē. Sertifikāciju veica auditoru kompānija SIA "Bureau Veritas Quality International" (BVQI).

Pērn SIA "TNT Latvia" darbībā tika veiksmīgi ieviesta Integrētā vadības sistēma, pēc kuras sekoja integrētā ISO 9001, ISO 14001 un OHSAS 18001 sertifikācija 2005. gada 8. novembrī. "TNT stratēģija iekļauj sevī nepārtrauktu apkalpošanas kvalitātes paaugstināšanu un teicamu pakalpojumu sniegšanu, atbildību par apkārtējo vidi un rūpes par mūsu darbinieku veselību un drošību. Iegūtie kvalitātes standarti vēlreiz apliecina, ka uzņēmums nepārtraukti tiecas īstenot savus noteiktos mērķus. 2002. gadā tika veiksmīgi iegūts pirmais sertifikāts - personāla attīstības un vadības standarts "Investor in People" un 2004. gadā iegūts augstākā līmeņa "TAPA-A" (Technology Asset Protection Association) pārvadājuma drošības sertifikāts", uzsver SIA "TNT Latvia" direktors Mārtiņš Gerkens.SIA "Bureau Veritas Quality International" vadošais auditors Ilgvars Kadiķis, kurš piedalījās sertifikācijas procesā, raksturo SIA "TNT Latvia" kā uzņēmumu, kur vadība un darbinieki nopietni un ar pilnu atbildības sajūtu veicina kvalitātes vadības, vides vadības un darba aizsardzības vadības sistēmu attīstību uzņēmumā. "Īpaši gribētu izcelt SIA "TNT Latvia" darba aizsardzības vadības sistēmu, kura ir jāatzīst par vienu no tām retajām sistēmām, kuras darbībā un attīstībā aktīvi līdzdarbojas visi uzņēmuma darbinieki. Novēlu, lai arī turpmākie integrētās vadības sistēmas iekšējie auditi un uzraudzības auditi, piedaloties BVQI auditoriem, dod iespēju gan SIA "TNT Latvia" vadībai, gan darbiniekiem, rast risinājumus vēl labāku kvalitātes vadības, vides vadības un darba aizsardzības vadības nodrošināšanas metožu izveidē", atzīst I. Kadiķis.

ISO 9001 sertifikāts ir kvalitātes vadības sistēmas standarts, kas atspoguļo kompānijas regulāru kvalitātes pārvaldi un analīzi, savukārt ISO 14001 ir vides pārvaldes sistēmas sertifikācija un tā iegūšana apliecina TNT atbalstu vides aizsardzībā un kontroli pār kompānijas darbības ietekmi uz vidi. OHSAS 18001 standarts paredz darba drošību, riska kontroli un rūpes par darbinieku veselību. 2006. gadā SIA "TNT Latvia" plāno ieviest sociālās atbildības standartu SA 8000 un iegūt sertifikātu 2007. gadā.

Aizvadītais gads SIA "TNT Latvia" darbībā ir bijis veiksmīgs ne tikai kvalitātes standartu ieviešanā, bet arī teicams sniegums pakalpojumu nodrošināšanā, pārvadājot par 25% vairāk sūtījumu nekā 2004. gadā. Starptautisko sūtījumu skaits ir pieaudzis par 20% un populārākās piegādes valstis bija Vācija, Lielbritānija, Somija, Igaunija, Krievija, Lietuva. Būtiski atzīmēt, ka 50% pieaugums ir vērojams vietējo sūtījumu piegādēs, kas apstiprina veiksmīgi uzsākto 2005. gada stratēģiju attīstīt vietējo piegādes tīklu visā Latvijas teritorijā. "Patiesi liels gandarījums ir par Speciālā Servisa straujo popularitātes pieaugumu, pārvadājot par 196% sūtījumiem vairāk nekā 2004. gadā. Speciālais Servisa lieliskie rezultāti apliecina, ka klientiem arvien aktuālākas kļūst dažādas nestandarta piegādes, piemēram, bīstamo kravu pārvadāšana, ārkārtīgi steidzamas piegādes, transportēšana īpašā temperatūras kontrolē, lielgabarīta kravu pārvadāšana, un tieši šie klientam individuāli transporta risinājumi varētu kļūt aizvien pieprasītāki nākotnē", prognozē M. Gerkens.2005. gada beigās TNT Latvijā, izturot iekšējos specializētos auditus, ir ieguvis atļauju pārvadāt bīstamās kravas caur TNT aviotransporta tīklu. Šis pakalpojums ir īpaši aktuāls uzņēmumiem, kuru sūtījumiem nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra transportēšanas laikā. 2006. gadā ir plānots vairāk popularizēt kurjeru izsaukšanu un dokumentācijas sagatavošanu ar TNT elektronisko programmu palīdzību vai no TNT mājas lapas, kā arī turpināt attīstīt Speciālā Servisa piedāvājumu, paaugstinot klientu apkalpošanas kvalitāti.


Papildus informācija:
TNT N.V. ir starptautiskā ekspress piegādes, pasta un loģistikas kompānija, kas nodrošina dokumentu, paku un kravu piegādi uz/no vairāk kā 200 pasaules valstīm. 2004.g. kompānijas apgrozījums bija 12,6 miljardi Eiro. TNT N.V. ir publiskā akciju sabiedrība, kuras akcijas kotējas Amsterdamas, Ņujorkas, Londonas un Frankfurtes biržās. TNT reģionāls uzņēmums Latvijā - SIA TNT Latvia, kas darbojas Latvijas tirgū no 1999.g.

Plašākai informācijai:
Mārtiņš Gerkens
TNT Latvia direktors, tālr. 7668020


    Investors in People